Ostatnie posty z bloga

Nagrody Porada Portal dla kosmetyczek

Nieważne, czy dopiero meblujesz swój pierwszy salon, czy kupujesz nowe wyposażenie do już prosperującego zakładu fryzjerskiego: wybór myjni fryzjerskiej jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć w tej sytuacji.

myjnia fryzjerskaObok foteli fryzjerskich to właśnie myjnia jest najbardziej eksploatowanym meblem – narażona na wilgoć i zabrudzenia od kosmetyków już po roku może nosić ślady zużycia. Dzisiaj doradzamy jak wybrać myjnię optymalną dla swojego salonu.

Wybierz odpowiednią umywalkę

Każda fryzjerka ma swój własny sposób pracy – jeżeli jesteś typem osoby, która podczas mycia głowy klientki korzysta z rozmaitych kosmetyków i wykonujesz przy tym dużo energicznych ruchów, zastanów się nad wyborem myjni z głęboką umywalką, posiadającą specjalne zagłębienia na szampony i odżywki. W ten sposób będziesz miała najczęściej używane kosmetyki zawsze przy sobie, bez konieczności każdorazowego buszowania w gablocie z preparatami.

Obicie myjni – nie tylko skaj

Jeśli myjnia jest wyjątkowo intensywnie eksploatowana, warto pomyśleć jakie rozwiązanie tapicerskie będzie najbardziej odpowiednie dla naszego salonu. 90% myjni fryzjerskich na rynku posiada obicie ze skaju. Ekoskóra używana do tapicerowania mebli fryzjerskich jest wyjątkowo wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Jednak jeśli zauważamy, że w naszym salonie tapicerka zużywa się szybciej niż w innych zakładach, warto pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem. Może się nim okazać myjnia fryzjerska z siedziskiem z wylewki poliuretanowej – bardzo trwała, łatwo zmywalna i odporna na uszkodzenia. Jest to rozwiązanie rekomendowane tam, gdzie z myjni korzystamy wiele razy w ciągu dnia – np. w szkołach fryzjerskich, ale również gabinetach wielostanowiskowych, gdzie jest znaczna przewaga liczebna foteli nad myjniami.

Typ przyłącza

Tradycyjne myjnie fryzjerskie mogą mieć 2 typy przyłącza – do ściany lub do podłogi. Warto zwracać na to uwagę, zwłaszcza gdy konfiguracja pomieszczenia, w którym będzie się znajdował mebel umożliwia zastosowanie tylko jednego z nich. Niektóre myjnie są pod tym względem uniwersalne, tzn. umożliwiają instalację przyłącza wodnego zarówno do ściany jak i podłogi.

Jeśli po przeczytaniu artykułu nadal masz wątpliwości jaka myjnia byłaby odpowiednia dla Ciebie, napisz do nas maila z przedstawieniem problemu – postaramy się pomóc.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć