Ostatnie posty z bloga

Nagrody Porada Portal dla kosmetyczek

Ostatnio poruszyliśmy temat wyboru myjni fryzjerskiej, dziś zagłębimy się w branżę kosmetyczną i zajmiemy się sprawą kupowania odpowiedniego fotela kosmetycznego do naszego salonu.

Polski rynek kosmetyczny jest bardzo bogaty jeśli chodzi o fotele kosmetyczne – w zależności od potrzeb możemy kupić najprostszy fotel hydrauliczny poniżej 1000 zł lub zdecydować się na bardziej rozbudowany i funkcjonalny model – z silnikami elektrycznymi bądź bez. Postaramy się nieco ułatwić ten wybór.

Co powinien mieć dobry fotel kosmetyczny? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie; potrzeby kupujących są różne, jak i rozmaite są usługi przez nich wykonywane. Przede wszystkim fotel powinien być wygodny zarówno dla klienta, jak i dla kosmetyczki (dopasowany do wysokości, na jakiej lubi ona pracować), łatwy w zmywaniu i wytrzymały.

fotel kosmetyczny hydraulicznyJeśli kosmetyczka wykonuje w swoim gabinecie przede wszystkim podstawowe zabiegi jak henna, depilacja twarzy, przedłużanie rzęs, a przy tym jej budżet na fotel nie przekracza 1000 zł, może się zdecydować na prosty fotel z hydrauliczną regulacją, np. model A-202. Cena fotela wraz z wysyłką nie przekracza 800 zł, a model ten oferuje dużo użytecznych funkcji – umożliwia rozłożenie fotela na płasko (przydatne zarówno w zabiegach na twarz, jak i ciało), posiada wyjmowane podłokietniki i poduszkę (bardzo wygodne, gdy wykonujemy masaże). Powierzchnia zagłówka jest dość duża, co przydaje się przy wykonywaniu makijażu, czy przedłużaniu rzęs, gdy drobne akcesoria chcemy mieć pod ręką. Wielkimi zaletami fotela są też uchwyt na ręczniki oraz kuwety, w których zmieścimy niezbędne akcesoria.

Fotel kosmetyczny do pedicureNastępną kategorią cenową jaką chcemy omówić jest klasa do 1500 zł. W tej cenie wybraliśmy fotel A 234C, który posiada większość z zalet fotela A-202. Wyróżniającą go cechą jest dzielony podnóżek, dzięki czemu jest to fotel, który świetnie spełni się również w gabinetach pedicure. Co ważne fotel jest obrotowy – w niektórych gabinetach ta funkcja jest wręcz niezbędna, dlatego warto przed zakupem fotela upewnić się, czy wybrany przez nas model na pewno ją posiada.

Kosmetyczki, które nad cenę fotela przedkładają wygodę swoją i klientki wybierają najczęściej fotele z elektryczną regulacją. W tej klasie bezapelacyjnie króluje fotel kosmetyczny Lux, który fotel kosmetyczny elektrycznyprezentuje się bardzo korzystnie zarówno pod kątem funkcji, wyglądu, jak i ceny. Fotel ma regulowany elektrycznie podnóżek, oparcie i wysokość, co wyczerpuje potrzeby większości gabinetów kosmetycznych w tym zakresie. Rozkłada się na płasko, posiada opływową, estetyczną podstawę i podłokietniki wykończone drewnem. W cenie do 3500 zł jest to jedna z najbardziej interesujących propozycji.

Jeśli potrzebują Państwo indywidualnej porady odnośnie wyboru fotela, jak zawsze zapraszamy do kontaktu z nami – chętnie doradzimy model, który spełni Państwa oczekiwania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć